Sole lecznicze dla zdrowia i urody

Sole lecznicze

Kiedy dokucza Ci ból mięśni lub stawów, dokuczają Ci drobne infekcje skórne, cierpisz na nerwobóle, jesteś zestresowana lub po prostu zmęczona po całym dniu pracy, przygotuj sobie relaksującą i leczniczą kąpiel solankową.
Będzie Ci potrzebna lecznicza sól uzdrowiskowa na przykład iwonicka lub bocheńska. Sól leczniczą można kupić w sklepach zielarskich lub w aptece.

Kąpiel solankowa w domu

Wypełnij wannę wodą do połowy je wysokości, a następnie rozpuść w niej 1 kilogram leczniczej soli. Woda powinna być ciepła. Optymalna jej temperatura to około 38 stopni. Najpierw delikatnie, ale stanowczo wcieraj sól w bolące miejsca i stawy. Jeśli masz kłopoty skórne, możesz za jej pomocą ostrożnie wykonać leczniczy peeling. Kiedy sól całkowicie się rozpuści, zrelaksuj się, zamknij oczy i posiedź przez kilka minut w uzdrawiającej domowej kąpieli solankowej. Przed wyjściem z wanny spłucz ciało strumieniem letniej wody z prysznica, a następnie wytrzyj się do sucha. Ubierz się ciepło i połóż do łóżka.
Najlepsze rezultaty osiągniesz, stosując kąpiel z użyciem soli leczniczej 2-3 razy w tygodniu. Kąpiele można sobie aplikować przez cały rok. To taki domowy odpowiednik wizyty w sanatorium lub w spa.

Kąpiel solankowa - właściwości

Działanie kąpieli solankowej na ciało jest uzależnione między innymi od składu mineralnego użytej do kąpieli soli. Sole z różnych pokładów solnych charakteryzują się zróżnicowanym składem mineralnym. Jedne będą zawierały większą ilość magnezu i boru np. biszolin inne będą bogatsze w mangan, miedź lub inne mikroelementy. Biszolin dla przykładu to sól magnezowa, czyli taka z dużą ilością magnezu. Znana i powszechnie u nas stosowana jest sól magnezowa z Połtawy (na Ukrainie), występująca też pod nazwą handlową biszofit (biszofit połtawski). Jest dostępna w formie czystej oraz w jako dodatek do różnych preparatów medycznych i maści. Jeśli chcesz zakupić biszofit lub inne sole lecznicze odwiedź dobry sklep zielarski, a z pewnością znajdziesz odpowiedni specyfik. Doskonale nadaje się do stosowania przy niedoborze magnezu w organizmie, który może skutkować skurczami mięśni. Magnez dobrze wchłania się przez skórę, więc za sprawą kąpieli solankowej z wykorzystaniem soli magnezowej możemy uzupełniać niedobory magnezu w organizmie i pośrednio wpływać na ustępowanie nieprzyjemnych dolegliwości. Oczywiście nie za sprawą jednej kąpieli, ale regularne poddawanie się tego rodzaju zabiegowi powinno przynieść satysfakcjonujące efekty. Tego rodzaju zabiegi będą w sam raz dla amatorów kawy. Wiadomo, że nic tak jak nadmiar kawy nie "wypłukuje" magnezu z organizmu. Nie można też pominąć odżywczego efektu, jaki wywierają kąpiele solankowe na skórę.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież