Dynia nie tylko dla mężczyzn

pestki dyni

W sklepach zawsze na jesień półki sklepowe uginają się od dorodnych dyń, a my wciąż zastanawiamy się co zrobić z dynią?
Przepisów na dania z dynią w Internecie można znaleźć bardzo dużo, od zup po desery. Poza tym dynię można wyrzeźbić, a suszone pestki z dyni możemy jeść aż do wiosny, czy po prostu do wykończenia zapasów.


Zdecydowanie godna polecenia jest dyniowa zupa-krem, lub zupa z dyni z mlekiem kokosowym. Obydwie są obłędnie smaczne, a do tego nie wymagają wybitnych zdolności kulinarnych. Dynia sprawdza się także we wszelakich daniach z mięsem i pasuje zarówno do kurczaka czy innego drobiu (gęś, indyk etc.) jak i do wieprzowiny.
Warzywo to bardzo często używa się do wszelkiego rodzaju jedzenia „na słodko”. Idealne na kanapki czy tosty będą dżemy z dyni. A jakie ciasta można upiec z dyni? Najprościej powiedzieć: dowolne! Z dynią robi się serniki, tarty, brioszki, czy tak popularne ostatnimi czasy muffiny. A może ktoś miałby ochotę na koktajl dyniowy?
Przepisów jest ogrom i nie byłoby problemu przejście na dyniową dietę, przecież zawsze można z nią zrobić coś nowego. Dynia jest też bogata w substancje odżywcze, które tak doskonale poprawią stan naszego ciała!
Korzystajmy więc z uroków dyni i zróbmy zapasy aż do wiosny.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież