Kuracja Neera - wiosenne "must be"

Kuracja Neera

Kuracja Neera - co to jest i jak przebiega?

Kuracja Neera to post zdrowotny, trwający od 1 do 10 dni, podczas którego zwykły pokarm jest zastąpiony pokarmem płynnym, pysznym i odżywczym napojem sporządzonym z  syropu z Drzew Madal Bal, soku z cytryny, wody i pieprzu Cayenne (chilli).

Kuracja Neera nie jest dietą odchudzającą, ale programem dietetycznym mającym na celu usunięcie toksycznych, chorobotwórczych złogów. Utrata wagi jest efektem ubocznym kuracji. U osób z nadwagą odnotowuje się średni spadek wagi 3-5 kg w 7 dni, 5-8 kg w 10 dni. U osób szczupłych nie ma takiego spadku wagi, gdyż kuracja nie narusza zdrowej tkanki. Kuracja Neera trwa zwykle od chwili 5-7 lub 10 dni, a zasada jej prace jest bardzo prosta. Na czas kuracji zastępujemy prozaiczny pokarm pokarmem płynnym - pysznym napojem opierając się na Syropu Neera z Drzew a także soku z cytryn. Zapewnia on wszystkie potrzebne substancje odżywcze, daje energię i zaspokaja głód.

Przepis na szklankę napoju do kuracji Neera

 • potrzebny będzie Syrop Neera - ok. 2 łyżki stołowe
 • ok. 2 łyżki stołowe świeżo wyciśniętego soku z cytryny
 • szklanka wody (zimnej lub gorącej, nie wrzątku)
 • mała szczypta pieprzu cayenne lub imbiru

Wypijamy ok. 1,5 -2 l. tak przyrządzonego napoju dziennie.

Rodzaje kuracji Neera

 • 1-3 dni
  Krótkie 1,2 lub 3 dniowe posty z napojem Neera, stosowane regularnie, odciążają układ pokarmowy, usuwają toksyny i pomagają utrzymać zgrabną figurę (1l syropu wystarcza na kilka takich kuracji)
 • 5-7 dni
  Głębokie wewnątrzkomórkowe oczyszczanie organizmu z toksyn, może wystąpić średni spadek wagi 3-5kg (1 litr syropu wystarcza na kurację 5-7 dni)
 • 10 dni
  Idealna długość kuracji, głębokie oczyszczanie i odmłodzenie organizmu, u większości kuracjuszy zapewnia widoczne efekty, średni spadek wagi może nawet wynieść 4-7kg (do tej wersji potrzebne są 2 litry syropu)
 • Wersja hiszpańska
  Napój Neera pijemy zamiast 1 posiłku dziennie - śniadania lub kolacji, w tym czasie nie należy spożywać słodyczy, produktów smażonych, nabiału, produktów z białej mąki, kawy, alkoholu, czerwonego mięsa. Taka kuracja trwa kilka tygodni. Oczyszcza łagodnie i stopniowo. Na czym polega tajemnica działania tej wersji kuracji? Każdej nocy, gdy śpimy, pościmy, to znaczy nie pobieramy pokarmu i pozwalamy naszemu ciału zatroszczyć się o siebie, zregenerować, oczyścić i odzyskać energię. Zjedzenie śniadania przerywa ten proces oczyszczania i odnowy. Po angielsku śniadanie to "break-fast", dosłownie tłumacząc, "przerwanie postu".
 • Program Mistrzowski
  Stosujemy pełną kurację 2 razy w roku i jednocześnie wersję "Raz w tygodniu". Osoby, które stosują Program Mistrzowski donoszą o wspaniałych rezultatach w samopoczuciu. Program pozwala utrzymać smukłą figurę i jest świetną profilaktyką zdrowotną.

Zakończenie kuracji Neera

Jako, że układ pokarmowy odpoczywał przez 10 dni lub więcej, trzeba go teraz potraktować z ostrożnością. Największym błędem jest zacząć jeść zbyt dużo i zbyt wcześnie. Zaplanuj stopniowy powrót do normalnego odżywiania, trwający 2 - trzech dni. Pierwszego dnia pij dopiero co wyciśnięte soki, wieczorem zjedz przetartą warzywną zupę. Drugiego i trzeciego dnia możesz już jeść sałatki oraz gotowane warzywa np. z ryżem. Od czwartego dnia zdołasz jeść normalne posiłki. Jeśli twoja kuracja trwała tylko 5 dni, to już drugiego dnia twój drut pokarmowy będzie gotowy na przeciętne odżywianie. Wsłuchaj się w swoje ciało, a ono samo zawnioskuje ci kiedy zacząć standardowo jeść - każdy spośród nas jest inny.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież